Vytvořte si své vlastní stránky


Každý zákazník firmy LAN-Projekt má možnost umístit si na server www.top.cz své osobní stránky.

Své osobní stránky najdete na adrese www.top.cz/vase_pristupove_jmeno (např. www.top.cz/novak). Pokud jste si své stránky ještě nevytvořili a podíváte se na svoji osobní stránku v prohlížeči, najdete zde základní stránku (index.html), vloženou pro názornost. Tato stránka (index.html) bude vždy vaší vstupní stránkou (tzn. stránkou, která se automaticky zobrazí v prohlížeči po zadání adresy www.top.cz/vase_pristupove_jmeno). Tuto stránku mužete sami editovat a odkazovat se z ní na ostatní vaše stránky, které se mohou nacházet buď ve stejném, nebo v libovolně vámi vytvořeném a pojmenovaném podadresáři. Tyto podadresáře musíte umístit do stejného adresáře jako soubor index.html.

Váš domovský adresář pro vaše www stránky (adresář ve kterém se nachází index.html) se jmenuje public_html. Najdete ho na serveru www.top.cz v adresaři /home/vase_pristupove_jmeno/public_html. Možnosti editace jeho obsahu jsou v zásadě dvě. S ohledem na převažující systém WINDOWS 9X/NT/2000 (u našich zákazníků), uvádím stručný návod pouze pro něj:

 • na lokálním disku svého počítače si vytvořte libovolný adresář a v něm vytvořte své stránky včetně již zmiňovaného index.html
 • po zkontrolování správné funkce stránek, jejich prohlédnutím www prohlížečem z lokálního disku, stránky přesuňte ftp protokolem na server www.top.cz:
 • spusťte si např. WS_FTP
 • zadejte:
  Profile Name: (libovolný název)
  Host Name: www.top.cz
  Host Type: UNIX (standard)
  User ID: vase_pristupove_jmeno
  Password: vase_pristupove_heslo
  ostatní položky jsou nepovinné. Doporučuji tento profil uložit prostřednictvím tlačítka Save
 • po úspěšném přihlášení WS_FTP funguje podobně jako např. Norton Commander, v levém okénku se nachází váš lokální disk a v pravém disk vzdáleného serveru. Mezi nimi lze oběma směry přesouvat soubory i adresářě
Upozornění:


Operační systém LINUX, který se nachází na serveru www.top.cz je case sensitive. To znamená, že činí rozdíl mezi malými a velkými písmeny. Na tuto skutečnost je proto potřeba dávat pozor a zajistit, aby odkazy na stránce měly v názvu souboru vždy stejnou velikost písmen, jako názvy souborů na něž se odkazují. To doporučuji zajistit např. striktním používáním např. malých písmen v názvu souborů.

 


Tyto stránky pro vás vytvořil Napište nám e-mail